Használati útmutató Crestron CSAI-PWS40
Oldal 1/2
The CSA-PWS40 and CSAI-PWS40 are outlet-mountable, 40 W, 24 VDC regulated power
packs that provide power for Crestron® CSM-QMTDC series roller shade or drapery track
motors. The CSA-PWS40 has a NEMA 1-15P blade insert installed and the
CSAI-PWS40 ships with a blade insert kit that consists of eight blade inserts.
The CSA-PWS40 and CSAI-PWS40 are ideally suited to provide local power for
CSM-QMTDC motors that communicate using the infiNET EX® network.
Check the Box
ItemQty
CSA-PWS40 or CSAI-PWS401
CSAI-PWS40 Only
Dimensions
2.91 in.
(74 mm)
2.21 in.
(56 mm)
1.71 in.
(43 mm)
1.54 in.
(39 mm)
Install the Power Pack
NOTES:
Install and use this product in accordance with appropriate electrical codes and
regulations.
An AC outlet must be located near the CSM-QMTDC series roller shade or drapery
track motor that is powered by the power pack. The power pack has an 8 ft (2.43 m)
long power cable.
Install the power pack:
1. Connect the flying leads from the power pack to the flying leads on the CSM-QMTDC
series roller shade or drapery track motor. Ensure that connections are properly made.
NOTE: To change the plug type on the CSAI-PWS40, refer to the “Change the Blade
Insert” section on the next page.
2. Plug the power pack into a 120 VAC power outlet.
Wiring Diagram Using a Cresnet Motor
Power Pack
24
Y
Z
G
To Cresnet
Motor
pigtail
24G
ZY
G
Cresnet motor
Wiring Diagram Using an infiNET EX Motor
24
Motor
pigtail
24G
infiNET EX motor
Power Pack
CSA-PWS40/CSAI-PWS40
Power Pack for Crestron® CSM-QMTDC Series Roller Shade and Drapery Track Motors
Értékelje ezt az útmutatót
4.8/5 (8 Vélemények)