Használati útmutató MB Quart FA2-1000.1
MB Quart Vevő FA2-1000.1
Oldal 1/2
External 40A
External 100A
External 80A
External 100A
External 125A
Place terminal in a secure
position so that it wont
accidentally contact the
negative battery post
Power cable size
and fusing
and ground cable. Select the size
listed here for your amplier model.
Always use high quality copper
cable. Visit our website for multi amp
system cable recommendations.
for each model.
Properly route power,
speaker and RCA cables
through the vehicle.
Choose a mounting location
that will provide adequate air
ventilation. Mount the amplier to
a secure surface. Do not mount
the amplier upside down.
Attach the chassis ground
cable to the amplier
negative terminal. It is
important to make sure this
connection is very tight.
Bare metal
Attach the main power cable
to the amplier +12V. The